Jak začít

Prohlédněte si Kšírovku

JAK ZAČÍT

Přestat se bát, že golf je hra pro snoby. Přijít a poprvé odpálit. Projít se po čerstvě posekaném greenu. Trefit svoji první jamku. A to vlastně stačí. Golf je natolik krásný, že vás pohltí sám.

CO JE TO GOLF?

Krásná hra. Při troše štěstí, od šesti do stošesti. Pro vyvolené tvrdý výkonnostní sport, který si ale stále udržuje noblesu gentlemanů z dob Ferdinanda Kschirra. Pro většinu hráčů celoživotní láska, která jim umožňuje trávit čas s blízkými. V přírodě, v pohybu, v ranních mlhách i večerních soumracích. Při hrách o prestiž, pivo nebo jen tak.

JE GOLF NEDOSTUPNÝ?

Už dávno ne. A to dokonce ani v Čechách. A na Kšírovce už vůbec ne. K prvnímu vyzkoušení golfu potřebujete stokorunu na vstup, šedesát kaček na košík míčů a stokorunu na půjčení dvou holí. 260 korun, jedno rande pro dva v kině bez popcornu, jedna runda panáků během rozjetého večírku.

Výbava samozřejmě stojí víc. Ale tu nikdy nekupujete celou. Pro začátek vám stačí dvě hole za 1500 korun a od pěti tisíc už najdete výbavu, s níž se můžete prohánět po hřištích několik let. A s níž můžete prohánět všechny soupeře.

JAK MÁM PŘIJÍT OBLEČEN?

Nestresujte se. Zatímco dříve bylo oblečení přísně předepisováno a ještě existují anglické kluby, kde například do klubovny nesmíte vstoupit bez saka, Kšírovka taková není. Obvykle platí zásada, že na golfové hřiště nepatří modré džíny a golfista by měl mít tričko s límečkem. Ale my jsme městský tréninkový areál, proto vás v džínách určitě vyhazovat nebudeme. Na začátek si vezměte pohodlné tenisky, jsou úplně ideální.

KDE TO MŮŽU POPRVÉ VYZKOUŠET?

Přece u nás. Kšírovka je místo jako stvořené pro vaše první golfové krůčky. Je to místo, kterému se říká tréninkový areál, driving range, nebo také golfová akademie. Zde musí začít všichni nováčci, ale stejně tak zde trénují pokročilí golfisté, protože u golfu obzvláště platí, že „opakování je matka moudrosti“, „bez trenýngu nět čempióna“ a podobná pořekadla.
K LÁVCE 705/8, BRNO, CZECH REPUBLIC
+420 605 700 717 (REZERVACE)
Otevřeno pondělí –  neděle 8:00 – 20:00 hodin.